Filtruj według

Kategorie

Seria

Materiał

Kolor uzupełniający

Funkcje dodatkowe

Cena

  • 303,00 zł - 1 200,00 zł

Aktywne filtry

Fotele gamingowe

Czym wyróżniają fotele gamingowe Kraken ALPHA SERIES?

Krzesła gamingowe Kraken ALPHA SERIES to flagowa seria foteli dla graczy, która na tle innych rozwiązań wyróżnia się pod kątem nietuzinkowej estetyki, ponadprzeciętnej wygody, wysokiej trwałości oraz przemyślanej konstrukcji. Obicie wykonane z ekologicznej i odpornej na przetarcia skóry z dodatkami ekoCarbon™ zapewnia doskonały przepływ powietrza. W praktyce zwiększa to znacznie komfort użytkowania w trakcie wielogodzinnych sesji przed komputerem.

Wszystkie fotele gamingowe Kraken ALPHA SERIES zaprojektowane zostały z myślą o graczach, którzy ze względu na swoją pasję najbardziej świadomi są tego, jak bardzo istotne jest odpowiednie ułożenie pleców. Przypominające fotel w sportowym samochodzie kubełkowe siedzisko umieszczone jest na solidnej metalowej ramie i dodatkowo wzmocnionej pięcioramiennej podstawie. Całość opiera się na unikatowych kółkach gamingowych NylonPU™ o średnicy 50 mm, które ze względu na zastosowany w nich materiał nie rysują drewnianej podłogi oraz nie ślizgają się w głośny i niekontrolowany sposób.

Fotele gamingowe ALPHA SERIES wyposażone są także w zamocowaną na dwóch pasach poduszkę lędźwiową, dzięki czemu niezależnie od wzrostu można dopasować jej położenie. Nie zapomnieliśmy także o zagłówku, którego poduszka pozwala odpowiednio ułożyć szyję i głowę. Warto zwrócić też uwagę, iż w przeciwieństwie do tanich krzeseł biurowych krzesła gamingowe ALPHA SERIES cechują się miękkimi podłokietnikami, wygodną regulacją wysokości siedzenia opartą na dźwigni gazowej do 100 mm oraz możliwością bezpiecznego bujania i odchylenia oparcia do półleżącej pozycji (do 150 stopni). Połączenie wszystkich opisanych powyżej rozwiązań technologicznych sprawia, iż fotele te są niezwykle wygodne i wytrzymałe (są w stanie wytrzymać obciążenie nawet 130 kg).

Czytaj więcej

Czym cechują się fotele dla graczy Kraken APOLLO?

Na szczególną uwagę w kategorii foteli dla graczy zasługuje nasz flagowy model APOLLO, który na tle pozostałych wyróżnia się pod kątem możliwości regulowania i dopasowania pozycji do indywidualnych preferencji. Fotel gamingowy APOLLO obity jest w całości miękką pianką memory, i zależnie od modelu, ekologiczną perforowaną skórą lub półskórą z dodatkami ekoCarbon™. Jako jeden z nielicznych wyposażony jest w większe kółka NylonPU™ o średnicy 60 mm, miękkie i regulowane podłokietniki 4D™ ARMREST oraz możliwość odchylenia oparcia do pełnej pozycji leżącej (180 stopni). Design podobnie jak w przypadku innych krzeseł gamingowych z serii ALPHA SERIES wzoruje się na fotelach z samochodów wyścigowych (zwanych potocznie kubełkami).

Czym charakteryzują się fotele i krzesła gamingowe Kraken DELTA SERIES?

Fotel gamingowy z serii DELTA SERIES to jedno z najtańszych rozwiązań w naszej ofercie, które pod kątem funkcjonalności, estetyki oraz wygody nie ustępuje droższym modelom. Podobnie jak w przypadku ALPHA SERIES dzięki solidnej konstrukcji opartej na metalowej ramie i wzmocnionej pięcioramiennej podstawie z kółkami NylonPU™ o średnicy 50 mm fotel gamingowy wytrzyma ciężar 130 kilogramów. Obicie wykonane zostało tu z ekologicznej skóry poprzeplatanej dodatkami z wentylowanej siatki, co pozwala uniknąć uczucia dyskomfortu przy wielogodzinnych sesjach przed monitorem komputera. Krzesło gamingowe DELTA SERIES wyposażone jest w mechanizm do „bujania oparciem” i regulowania wysokości siedzenia. Dzięki zastosowanym w tych modelach rozwiązaniom i materiałom są one nie tylko odporne na uszkodzenia, ale również łatwe w pielęgnacji.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny fotel gamingowy?

Nowoczesne fotele gamingowe Kraken zaprojektowane zostały z myślą o graczach, ponieważ są oni jednym z najbardziej wymagających i wyczulonych na jakość krzesła użytkowników. Z tego też powodu rozwiązania Kraken cieszą się ogromną popularnością wśród pracowników biurowych, zdalnie zatrudnionych specjalistów oraz studentów i uczniów, którzy w dobie e-learningu coraz więcej czasu poświęcają na naukę przed komputerem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych osób, oferujemy fotele gamingowe w zróżnicowanej kolorystyce, dzięki czemu pasować mogą one zarówno do eleganckiego biura, jak i domowego centrum rozgrywki. Nie zmienia to jednak faktu, iż największą zaletą naszych rozwiązań jest bardzo wysoki poziom komfortu użytkowania. Wygodne i stabilne siedzenie pozwala przede wszystkim uniknąć zmęczenia i bólu związanego z wielogodzinnym maratonem gamingowym w tej samej pozycji. Jak bardzo męczące jest siedzenie przed komputerem w nieodpowiedniej pozycji, przekonać się można bardzo łatwo i szybko przy pomocy pozbawionego oparcia taboretu lub niedopasowanego do biurka krzesła.

Jak konserwować i prawidłowo pielęgnować krzesła gamingowe Kraken?

Fotele i krzesła dla graczy ze skórzanym obiciem nie powinny znajdować się w pobliżu grzejników, kaloryferów i innych źródeł ciepła (np. farelki, klimatyzatora itp.), ponieważ w dłuższej perspektywie czasowej prowadzić to może do odkształcenia. Wszystkie skórzane obicia powinny być regularnie pielęgnowane przy pomocy odpowiednich preparatów chemicznych. Mając na uwadze, że niedopasowane do materiału chemikalia mogą doprowadzić do uszkodzenia lub odbarwienia obicia fotela gamingowego zdecydowanie lepiej zainwestować w profesjonalne środki do pielęgnacji skóry. To właśnie dzięki nim można wytworzyć powłokę ochronną, która zabezpieczy materiał przed kurzem, wodą i substancjami oleistymi (np. kosmetykami lub tłustymi śladami).

Czym fotel gamingowy różni się od biurowych modeli krzeseł Kraken?

Modele dedykowane graczom na tle biurowych wyróżniają się przede wszystkim pod kątem estetyki, która podkreślona jest przy pomocy detali oraz akcentów w kolorach takich jak czerwień, żółć, błękit czy róż. Krzesła biurowe ze względu obowiązujący w niektórych firmach regulamin czy elegancki dresscode dostępne są głównie w czerni, bieli lub szarości. Warto zwrócić też uwagę na to, iż fotele gamingowe można z reguły odchylić o 150 lub 180 stopni do niezwykle wygodnej i zarazem niezbyt formalnej pozycji. Różnice dostrzec można też w samej podstawie krzesła, ponieważ niektóre z biurowych modeli wyposażone są w ciche kółka do wszystkich rodzajów powierzchni.

Ile kosztują fotele i krzesła gamingowe Kraken?

Ceny foteli gamingowych Kraken zaczynają się już od 550 złotych w przypadku modeli dziecięcych, zaś przy wszystkich pozostałych modelach koszt zamyka się w przedziale od 390 do 1200 złotych. Niezależnie od ceny we wszystkich krzesła i fotelach gamingowe Kraken zastosowano jedynie najwyższej jakości materiały i komponenty. Różnica związana jest przede wszystkim ze zróżnicowaniem liczby oraz sposobu działania mechanizmów odpowiedzialnych za możliwość regulacji pozycji siedzenia. Przykładowo droższe modele krzeseł dla graczy takie jak Kraken APOLLO wyposażone są w podłokietniki z miękką pianką i wielopoziomową regulacją 4D™ ARMREST, 60 mm kółka gamingowe NylonPU™ i mechanizm pozwalający na odchylenie oparcia do pozycji leżącej (180 stopni).

Czy fotele gamingowe Kraken objęte są gwarancją producenta?

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych rozwiązań nasze fotele dla graczy objęte są 3-stopniowym programem gwarancyjnym. Trzyletnim okresem gwarancji objęta jest konstrukcja i stelaż foteli, a dwuletnim podstawa wraz z mechanizmem regulacji oparcia. Gwarancja na okres 1 roku dotyczy powłoki, materiału, kół, podnośnika i wszystkich pozostałych części. Więcej szczegółowych informacji dotyczących programu gwarancyjnego znaleźć można w osobnej zakładce na naszej stronie.

Jak wybrać odpowiednie krzesło gamingowe?

Dobranie odpowiedniego fotela gamingowego jest niezwykle istotne z perspektywy komfortu użytkowania w trakcie wielogodzinnych sesji przed ekranem komputera. W naszej ofercie znaleźć można przede wszystkim fotele dla osób dorosłych z możliwością regulacji poszczególnych elementów, ale nie zapomnieliśmy oczywiście o najmłodszych graczach i uczniach. Dedykowana dzieciom linia KIDS stylizowana jest dokładnie tak samo jak wspomniana wcześniej linia ALPHA SERIES. Pod kątem funkcjonalności oraz maksymalnego obciążenia nie występują tu żadne różnice, ale krzesła z serii KIDS są po prostu trochę mniejsze. Po kliknięciu dowolnego produktu łatwo sprawdzić można wymiary takie jak:

  • całkowita wysokość fotela dla graczy
  • szerokość, wysokość i głębokość siedziska,
  • szerokość i wysokość oparcia,
  • wysokość podłokietników,
  • średnica podstawy,
  • zakres regulacji wysokości.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub trudności ze znalezieniem optymalnego rozwiązania zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Można to zrobić telefoniczne, e-mailowo lub przy pomocy live czatu na naszej stronie. W trakcie wyboru warto pamiętać też o ograniczeniach maksymalnego obciążenia, które w przypadku większości naszych modeli (w tym serii KIDS) wynosi około 130 kilogramów.

Dlaczego zawodowi gracze nie mogą obejść się bez profesjonalnego krzesła gamingowego?

Dobranie zaprojektowanego przez profesjonalistów fotela dla graczy to doskonały wybór dla kręgosłupa, który w trakcie wielogodzinnych posiedzeń przed monitorem nie może znajdować się w nieodpowiedniej pozycji. Praca lub gra na niewygodnym krześle jest w dłuższej perspektywie czasowej wręcz niemożliwa, ponieważ po kilkunastu minutach wystąpić mogą już pierwsze oznaki zmęczenia, zaś po paru godzinach mogą pojawić się bóle mięśniowe, migreny i niekontrolowane skurcze. Wszystko to wpływa oczywiście negatywnie na koncentrację, tym samym pogarszając efektywność pracy, gry i nauki. Z perspektywy zawodowych graczy szczególnie frustrujący i nieprzyjemny okazać się może zaś pogorszony refleks i wydłużony czas reakcji. Wiedząc, że w trakcie turniejów e-sportowych rozgrywki potrafią trwać nawet po kilkanaście godzin dziennie, nie można pozwolić sobie nawet na chwilowy spadek formy podczas gry, ponieważ może to zadecydować o wysokości wygranej lub kwalifikacji do dalszych etapów. Sytuacja bardzo podobnie wygląda w przypadku nastawionych na kooperację lub rywalizację gier typu MMO RPG, ponieważ grupowe aktywności mogą pochłaniać od kilku do kilkunastu godzin dziennie i angażować jednocześnie nawet kilkudziesięciu graczy.